Obecni dwudziestolatkowie to pierwsze pokolenie w historii ludzkości, które będzie musiało uczyć się przez całe życie. Nigdy wcześniej tak nie było. Przez stulecia wystarczyło się uczyć zaledwie pierwsze kilkanaście lat po narodzinach. Tego świata jednak już nie ma.

Dzisiaj ciągłe uczenie się nowych umiejętności, w tym języków, to warunek normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jednak dzięki temu psychologia uczenia się i wiedza o działaniu mózgu są dziś przedmiotem badań i nakładów na niespotykaną wcześniej skalę.  Dlatego ostatnie 20 lat przyniosło w tych dziedzinach więcej odkryć niż cała wcześniejsza historia człowieka razem wzięta.

Na tych odkryciach bazuje Metoda Colina Rose.

METODA COLINA ROSE to opracowana przez jednego z najbardziej uznanych w świecie psychologów nowa metoda nauki języków obcych. To metoda o mocnych podstawach naukowych: w tym koncepcja Inteligencji Wielorakich, oparta o nasz kontakt z rzeczywistością.

Metoda angażuje wszystkie zmysły jednocześnie. Nauka jest  szybka, bezstresowa i przychodzi z łatwością – tak w naturalny sposób mózg przyswaja informacje. Tak właśnie nauczyliśmy się własnego języka jako dzieci. Podobnie uczymy się języka obcego za granicą, kiedy musimy „w akcji” szybko nauczyć się komunikacji. Tak samo też naturalnie zapamiętujemy ważne dla nas informacje np. z dziedziny własnego hobby.

To pierwsza metoda nauki języka naprawdę dostosowana do potrzeb mózgu, a nie potrzeb organizacji uczącej. To też pełny, kompletny program nauki nowego języka, nie zaś samouczek do słówek czy odtwarzanie z pamięci wykutych wyrażeń.