mozgMETODA COLINA ROSE to opracowana przez jednego z najbardziej uznanych w świecie psychologów nowa metoda nauki języków obcych. Metoda jest oparta na najnowszych zdobyczach wiedzy o mózgu, w tym badaniach Rogera Sperry nad półkulowością mózgu (Nobel 1981) oraz koncepcji Inteligencji Wielorakichprofesora pedagogiki Uniwersytetu Harvarda – Howarda Gardnera.

Metoda angażuje wszystkie zmysły jednocześnie. Nauka jest  szybka, bezstresowa i przychodzi z łatwością – tak w naturalny sposób mózg przyswaja informacje. Tak właśnie nauczyliśmy się własnego języka jako dzieci. Podobnie uczymy się języka obcego za granicą, kiedy musimy „w akcji” szybko nauczyć się komunikacji. Tak samo też naturalnie zapamiętujemy ważne dla nas informacje np. z dziedziny własnego hobby.

To pierwsza metoda nauki języka naprawdę dostosowana do potrzeb mózgu, a nie potrzeb organizacji uczącej. To też pełny, kompletny program nauki nowego języka, nie zaś samouczek do słówek czy odtwarzanie z pamięci wykutych wyrażeń.

METODA COLINA ROSE to tylko 1 godzina zajęć tygodniowo w małej grupie plus 2-4 godzin tygodniowo nauki własnej online. Po 24 tygodniach, będziesz swobodnie posługiwać się angielskim w mowie i piśmie. Fachowo ten poziom znajomości języka określa się jako „B1”. Tradycyjnymi metodami zajmuje to minimum 3 lata. Nie ma w tym magii – tylko rezultat dopasowania sposobu uczenia się do właściwości ludzkiego mózgu.

Dziś Metodą Colina Rose uczy się i doskonali swój angielski m.in. Komenda Główna Policji, Biuro Ochrony Rządu, Kancelaria Prezydenta RP, zarządy największych polskich firm i rosnące grono gwiazd, w tym Ewa Minge, Anna Popek, Dorota Gardias, Łukasz Zagrobelny, Sebastian Karpiel-Bułecka, Katarzyna Cerekwicka czy gospodarz ImprESKI w Radiu ESKA Krzysztof „Jankes” Jankowski. W ciągu 8 tygodni nauczyliśmy też angielskiego pierwszą polską TOP MODEL Paulinę Papierską.